אירועים

19.6

אחרי 9 שנים של פעילות טיפולית קהילתית ומניעתית מרכז הורים-ילדים ביפו עומד לסגור את שעריו

המרכז הוקם על ידי אוניברסיטת תל אביב על מנת לתרום לשוויון ההזדמנויות, עבור אוכלוסיות מוחלשות, שכמותן ניתן למצוא בשפע ביפו. זאת על ידי מתן שרותי טיפול, ייעוץ והעשרה להורי השכונות וילדיהם.

במרכז מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות, חלקן נמשכות מזה שנים וחלקן מפותחות מידי שנה מחדש על סמך צרכי האוכלוסייה, למשל: משחקיה טיפולית,שעת סיפור טיפולית, קבוצה הכנה לאמהות, קורס עיסוי תינוקות וכדומה. כל השירותים ניתנים לאוכלוסייה המקומית (בעיקר משכונות יפו ג’ ועג’מי) בתשלום סמלי או ללא תשלום כלל.
פעילות עיקרית נוספת של המרכז היא המשחקייה הטיפולית, הפתוחה כל יום ומהווה עבור הורים רבים מקום מוגן, מעשיר ומכיל להם ולילדיהם, במציאות החיים הקשה אותה הם חווים. משפחות רבות מבקרות במשחקיה יום יום במשך שנים, הן כבילוי משפחתי איכותי והן כמסגרת טיפולית מתמשכת. ההשתתפות בפעילות המשחקייה פתוחה לכל תושבי יפו, ללא תשלום וללא הרשמה מראש .
הנתונים היבשים יכולים לסבר את האוזן ולתת מושג על היקף הפעילות: השנה נרשמו במשחקיה כ-3500 ביקורים של ילדים.
הילדים המטופלים סובלים מבעיות רגשיות והתנהגותיות, וחלקם אף עברו התעללות פיזית נפשית ואף מינית או נחשפו לעולם הפשע, לסמים ולעוני.
עבור ילדים אלו ובני משפחותיהם המרכז מהווה מענה טיפולי כמעט יחידי ביפו.
תקציב המרכז כולו הוא מתרומה מגורם פרטי אשר החוזה עימו מסתיים בשנת 2012.
ללא תמיכה זו המרכז עומד בפני סגירה.
אנו פונים אל כל אחד שרוצה ויכול לתרום ולסייע בשמירה על המרכז ולמנוע סגירתו של מפעל חשוב זה אשר מהווה מפלט והגנה לכל אלה שידם אינה משגת.
המרכז להורים וילדים מזמין אתכם לפנות אליהם בכל שאלה או אפשרות לסיוע:
לימור אביגד שפיץ: 052-2958957
טל צור: 054-7757550
טלפון במרכז: 03-5089939
כתובת מייל: horim@post.tau.ac.il
לאתר האינטרנט של מרכז הורים וילדים לחצ\י כאן


Comments are closed.